+420 734 578 061

Dřevěné regály

Vybírejte zde
Dřevěné regály
Dřevěné regály jsou nedílnou součástí naší regálové nabídky. Od ostatních regálů se kromě materiálu liší svým účelem použití a prostorem pro umístění a užívání regálu. Zatímco plastové regály jsou používány hlavně ve vlhkých prostředích, regály kovové jsou určeny pro vybavení větších skladovacích prostor s důrazem na velkokapacitní skladování, případně skladování těžkých a objemných předmětů, dřevěné regály plní funkci odlišnou.
Používají se zejména v interiérech – kuchyně, spíže, chodby, knihovny nebo dětské pokoje, firemní kanceláře, pracovny atd. Jsou vhodné také jako úložné nebo prezentační (nákupní) regály menších prodejen (malé obchody s potravinami, trafiky, obchody se zdravou výživou atd.) a dalších nebytových prostor. Klade se zde větší důraz na estetiku a bytelnost, proto hraje v tomto případě výrobek ze dřeva, jako přírodního a ušlechtilého materiálu, podstatnou roli. Většina regálů z naší nabídky je vyrobena z borovicového dřeva, které je díky své všestrannosti vhodné právě pro výrobu nábytku a regálů.
 
Dřevěné regály
Nejvíce používáním a nejprodávanějším typem je celodřevěný policový regál. Police ve tvaru obdélníku nebo čtverce umožňuje použití regálu pro téměř jakýkoliv účel s ohledem na maximální přehlednost a efektivitu skladování zboží. Plocha polic může být tvořena celou souvislou deskou nebo několika laťkami. Regály z laťek jsou používány např. pro předměty s vyšším objemem a nižší hmotností. Do této kategorie patří i nabízené šatníky.
Dalším typem jsou masivní regály s širokými latěmi nebo plnými policemi. Tyto regály jsou využívány pro svou vyšší užitnou hodnotu – větší rozměr, možnost ukládání předmětů s vyšší nosností. Vizuální stránka je zde také na vysoké úrovni. Do kategorie dřevěných policových regálů jsou zařazeny také regály kombinované – Dedal. Jsou tvořeny policemi ze dřeva nebo opracované lakované dřevotřísky a kovových nebo plastových stojen. Výhodou kombinovaných regálů je vyšší nosnost na polici a velmi jednoduchá montáž/demontáž. Speciální kategorii tvoří botníky, např. jednoduché a praktické botníky Soft se stabilní konstrukcí
 
Dřevěné regály
Z dřevěných regálů je možné kompletovat regálové sestavy, a to spojením jednotlivých regálů běžnými šrouby. Součástí naší nabídky jsou také rohové policové regály, které lze zakoupit samostatně, mohou však být součástí rohové regálové sestavy. Ne všechny regály jsou však pro tento účel vhodné, důležitým prvkem je dostatečná plocha na boční části regálu pro umístění šroubů.
Všechny regály jsou přehledně seřazeny v kategorii dřevěné regály. Pomocí filtru lze vybírat na základě typu regálu, rozměru, počtu polic nebo nosnosti. Jedním z neprodávanějších typů je regál s označením RA4k65, výška 170, šířka 65, hloubka 30 cm, a to díky výhodné ceně. Z masivních regálů je velmi prodávaným typem R10 – kvalitní regál výšky 166 cm s pěti plnými policemi 83x33 cm, velmi vhodný např. do sestavy regálů na knihy.
 
Dřevěné regály
Většina prodávaných regálů není povrchově upravována (přírodní forma natur). Důvodem je zachování přirozených vlastností borovicového dřeva – barva, vůně, omak. Další výhodou povrchové úpravy natur je možnost následné impregnace a barevné povrchové úpravy dle vlastního uvážení.
Regály se skládají pouze ze dvou dílů – stojin a polic. Stojiny pro pravou i levou stranu jsou propojeny spojovací příčkou a tvoří tak pro každou stranu regálu pouze jeden díl. Jednotlivé police se fixují do těchto dílů pomocí přiložených šroubů. Montáž je však velice jednoduchá. Všechny regály jsou dodávány s vruty (pokud jsou zapotřebí) a montážním návodem.
 
Dřevěné regály Dřevěné regályStejně jako u ostatních regálů je i zde potřeba u skladování / ukládání zboží dodržovat určitá pravidla:
  • rozložení hmotnosti materiálu na co největší část police
  • fixovat regály navzájem nebo ke zdi, pokud možno
  • dodržet maximální možnou nosnost police/regálu,
  • při sestavování postupovat podle montážního návodu
 
Dřevěné regály Dřevěné regály
  • Délka 33 – 110 cm
  • Šířka: 33 – 55 cm
  • Výška 46 – 210 cm
  • Počet polic: 2 - 7
  • Hmotnost: 5 – 25 kg
  • Nosnost: 10 – 50 kg / police
 
 
Dřevěné regály Dřevěné regályKoupě dřevěných regálů je zajímavou volbou. Tyto regály však nejsou vhodné pro všechny účely. Nejedná se o univerzální regály. Představují však určitou odlišnost a nabízejí řadu výhod oproti ostatním regálům. Z naší nabídky si jistě vyberete kvalitní dřevěný regál za velmi dobrou cenu již od 279 Kč.