+420 734 578 061

Kovový regál Orion

Vybírejte zde
Kovový regál Orion
Kovový regál Orion

Univerzální regál

Hlavní předností regálu Orion je univerzálnost a pevnost konstrukce. Materiálovým složením, jednoduchou konstukcí a tvarem polic je regál určen ke skladování zboží a materiálů různých vlastností a rozměrů. Použití regálů je vhodné zejména ve skladových prostorech firem nebo domácností. Své uplatnění najdou rovněž v kancelářích, spížích nebo garážích. Vzhledově regál Orion příliš nezaujme (narozdíl od regálu Sirius), jeho předností je však praktičnost daná vysokou nosností a jednoduchou montáží regálu. Orion je nabízen v celé řadě variant rozměrů a počtu polic. Jedním z neprodávanějších typů je pětipolicový regál výšky 200, šířky police 100 a hloubky 50 cm.
Kovový regál Orion

5 základních dílů

Kovový regál Orion se skládá z pěti základních dílů: stojen, dvou typů nosníků polic a jednotlivých polic vyrobených z HDF (tvrdé dřevovláknité) dřevotřísky. Pro zvýšení nosnosti jsou součástí balení také příčky, které se umisťují pod každou polici. Neupravená dřevotříska není vhodná do prostor s vysokou vlhkostí. Tento typ je možné dodatečně upravit, např. nalakovat. Každá stojina je rozdělena na dvě menší, důvodem je snížení rozměru balení. Nízký počet jednotlivých dílů zaručuje jednoduchou montáž a demontáž regálu. V případě poškození je výměna jednotlivých komponentů snadná a levná. Součástí balení jsou také plastové krytky na stojiny a montážní návod.
Kovový regál Orion
Kovový regál Orion

Kovová konstrukce

Regály Orion se řadí do kategorie kovových regálů, police jsou z důvodu úspory hmotnosti vyrobeny z tvrdé dřevotřísky. Kovová pozinkovaná kontrukce s práškovou úpravou zaručuje dlouhou životnost regálu, nízké opotřebení a jednoduchou údržbu. Základní vlastností je vysoká nostnost s ohledem na relativně nízkou hmotnost. Regál o rozměrech 200x100x50 cm s pěti policemi váží cca 25 kg. Svou konstrukcí se regály Orion podobají regálům Helios, rozdíl je v povrchové úpravě. Ta je u regálu Orion šedá – popelová (RAL 7035).
Kovový regál Orion

Nastavitelné police

Pro skladování zboží různých rozměrů lze libovolně nastavit vzdálenost polic od sebe. Minimální vzdálenost mezi jednotlivými policemi je 10 cm, doporučená minimální vzdálenost je 20 cm. Z důvodu stability je důležité umístění alespoň jedné police ve spodní části regálu. Vzdálenosti mezi policemi lze jednoduše měnit a kombinovat. Standardní počet polic v regálu je 4, 5 a 6. V případě potřeby na vyšší počet je možné police nebo další komponety dokoupit.
Kovový regál Orion Kovový regál OrionPevná konstrukce regálu v kombinaci se správnou montáží a dodržením základních podmínek (umístění alespoň jedné police ve spodní části regálu a rovnoměrné uložení zátěže na polici) umožňují dosáhnout vysoké nosnosti. Ta je u regálu Orion stanovena na 275 kg na jednu polici (u regálů HeliosAriel 50 kg.). Velkou výhodou je možnost připevnění regálu ke zdi, případně fixace jednotlivých regálů k sobě navzájem.
 
Kovový regál Orion Kovový regál Orion Pro sestavení regálu Orion není zapotřebí nářadí, montáž je bezšroubová. Pro pečlivější nasazení plechových nosníků polic (D, E – dle montážního návodu) do stojen lze použít gumové kladivo. Základem je spojení dvou komponentů (B,C) stojen do jednoho – nasazením do sebe vznikne jedna stojina. (Zde je další rozdíl od regálu Helios, u kterého se pro kompletaci každé stojiny využívá spojovací díl). Následuje nasazení plechových nosníků do stojen a položení police (A). Montáž regálu je jednoduchá, součástí každého balení je také montážní návod.
 
 
Kovový regál Orion Kovový regál Orion Regál Orion představuje celou řadu potřebných vlastností, a to za přijatelnou cenu již od 1.499 Kč.
  • Všestrannost použití
  • Pevná a stabilní konstrukce
  • Variabilní police
  • Jednoduchá bezšroubová montáž
  • Vysoká nosnost
  • Regálové soustavy