+420 734 578 061

Stojany na víno

Vybírejte zde
Stojany na víno
Stojany na víno jsou v současné době populárním a žádaným artiklem. Téměř každá domácnost nebo firma disponuje několika lahvemi vína nebo alkoholu a často se nabízí otázka, za existuje možnost přehledného a pohodlného uložení těchto lahví a zároveň jejich prezentace. Ideálním řešením je zakoupení stojanu na víno. Právě tyto stojany tvoří specifickou kategorii v naší regálové nabídce. Internetový obchod www.stojanyregaly.cz a www.vinogalerie.cz patří k největším prodejcům stojanů a regálů na víno v České republice.
Stojany na víno (vinné lahve) jsou užitečným pomocníkem v každé domácnosti nebo firmě. Slouží především pro bezpečné a přehledné uložení lahví, a to správným způsobem, tzn. horizontálně (vodorovné), kdy je hrdlo lahve zalito vínem. Kromě běžného užívání jsou tyto stojany určeny také pro skladování a archivaci vína ve sklepech, vinárnách a restauracích, kde plní zároveň funkci interiérového doplňku. Díky velkému výběru lze zakoupit stojan, který splní očekávání každého zákazníka.
 
Stojany na víno
Obecně platí, že stojan na víno je výrobek menší velikosti, a to kovový nebo dřevěný, s důrazem na estetiku. Označení regál chápeme jako výrobek většího rozměru pro vyšší počet lahví než 30 ks, často dřevěný, natur (bez povrchové úpravy). Stojany na víno rozlišujeme dle různých kritérií. Jedním ze základních je druh materiálu, ze kterého je stojan vyroben – dřevo a kov. Dalšími jsou povrchová úprava, velikost a počet lahví. Pro snadnější vyhledávání v menu rozlišujeme stojany na víno také podle rozměru. V nabídce je prvním krokem výběr materiálu a zároveň zvolení počtu lahví. Poté je již pro každého velmi jednoduché vybrat ten pravý stojan.
Jedním z nejprodávanějších je typ RW 3-30, lazur palisandr. Jedná se o účelný, středně velký stojan pro 30 lahví vína, určený pro domácnosti. Má tmavou povrchovou úpravu a masivní boční stěny. Pro vinotéky či restaurace jsou vhodné šroubované regály RW na 54, resp. 91 lahví. Naši nabídku tvoří také řada speciálních stojanů, často na 1 – 3 lahve, plnících zejména estetickou roli.
 
Stojany na víno
Dřevěné stojany jsou vyrobeny z borovicového dřeva, které se díky své všestrannosti používá právě na výrobu regálů a nábytku. Dřevo jako přírodní materiál k vínu patří a jeho použití pro výrobu stojanů na víno je vhodné také po estetické stránce. Dřevěné stojany patří k nejprodávanějším díky široké nabídce typů a rozměrů. Nabídku rozšiřuje možnost volby povrchové úpravy stojanu.
Základní provedení je ve formě natur (přírodní), tzn. bez povrchové úpravy. Tento typ není opatřen ani bezbarvým mořidlem. Cílem je zachovat přírodní vlastnosti dřeva, hlavně jeho vůni. Povrchová úprava lazur je tvořena nátěrem tenkovrstvé lazury v různém barevném provedení, a to Palisandr (tmavá), Kaštan (světle hnědá) a Mahagon (mírně do červena). Dalšími úpravami jsou: Rustikal – tepelně opracovaný stojan je následně opařen speciálním voskovým nátěrem kde vyniknou detaily dřeva jako přírodního materiálu. Provance – úprava tvořena několika vrstvami lazur (palisandr + bílá) a následná fyzická úprava do vzhledu "francouzský venkovský styl".
 
Stojany na víno
Kovové stojany jsou druhou neprodávanější skupinou stojanů na víno. Díky kovovému materiálu jsou vhodné např. do vlhkých prostředí, jejich kombinace s lahvemi vína však není až na výjimky tak "dokonalá" jako u dřevěných stojanů.
Z praktického hlediska jsou zajímavé stojany Klasik, a to na 30 až 48 lahví, které jsou tvořeny velmi jednoduchou drátěnnou konstrukcí s šedou a černou lakovanou povrchovou úpravou. Díky plastovým úchytům je možné stojan uchytit ke zdi a rovněž nadstavit dalším kusem. Účelnými ale zároveň ušlechtilými regály jsou typy Sirius a Deluxe. Regály s chromovanou povrchovou úpravou jsou určené do jakéhokoli interiéru nebo restaurační kuchyně. Disponují vysokou nosností a díky svému provedení patří k nejkvalitnějším. Velká část kovových stojanů je velmi prodávaným artiklem obvykle v předvánočním období – jsou velmi vhodné jako dárek. Jedná se o menší typy stojanů s černým, stříbrným, chromovým nebo bronzovým povrchem.
 
Stojany na víno Stojany na vínoVětšina dřevěných stojanů a část menších kovových stojanů je dodávána ve složené formě, větší typy se dodávají v demontovaném stavu. Důvodem je úspora místa při transportu a snížení možnosti poškození. Veškeré stojany, u nichž je vyžadována montáž, jsou opatřeny vruty a příslušným možnážním návodem. Při umisťování zboží do stojanů je zapotřebí dbát zvýšené pozornosti s ohledem na křehkost a často vyšší pořizovací cenu ukládaných lahví. U každého stojanu / regálu se doporučuje připevnění ke zdi, případně vzájemné upevnění. Pokud není fixace možná, je vhodné umístění stojanu u zdi nebo u dalšího pevně stojícího předmětu.
 
Stojany na víno Stojany na víno
  • Výška: 12 až 175 cm
  • Délka: 5 až 72 cm
  • Šířka: 9 až 45 cm
  • Počet lahví: 1 až 91 kus
 
 
Stojany na víno Stojany na vínoKoupě stojanu na víno je velmi dobrou volbou. Důvodem může být přehledné uložení Vašich oblíbených vín a také nový a zajímavý interiérový doplněk. Z naší pestré nabídky si jistě vyberete kvalitní stojan na víno, a to již od 201 Kč.